Strój pana młodego

Wybór garnituru dla pana młodego tylko wydaje się być łatwiejszym od poszukiwań sukni ślubnej, w rzeczywistości to nie lada wyzwanie. Plusem jest to, że ślubna moda męska nie ulega gwałtownym zmianom, jednakże w dniu ślubu warto wyglądać elegancko i nietuzinkowo. Już nie wybieramy garniturów, które po ślubie będą nam służyć na różne okazje, coraz częściej panowie szukają stroju tylko i wyłącznie na ten dzień.

Pierwszym krokiem jest wybór koloru, najczęściej są to jasne barwy, jednakże ciemne również są dostępne. Ważne, aby odpowiednio dobrać rozmiar, gdyż za krótkie rękawy i nogawki nieładnie wyglądają, zaś zbyt długie tworzą nieestetyczne fałdy. Idealna długość nogawki to taka, która tworzy linię do samej ziemi, kiedy stoi się prosto i bez butów. Podobnie rzecz ma się z marynarką, która nie może być ani zbyt opięta ani za luźna, najistotniejsze to czuć się w niej dobrze i w pełni komfortowo. Kamizelka powinna być dołączona do garnituru. Ten element ubogaca strój i sprawia, że wygląda lepiej.

Zamiast garnituru pan młody może zdecydować się na frak i smoking, które są typowymi strojami wieczorowymi. Do fraku zakłada się białą, głęboko wyciętą koszulę z usztywnianym przodem, do tego muszkę, a także szelki do spodni. Całość stanowi bardzo elegancki zestaw.

Przy zakładaniu smokingu natomiast zasadniczą kwestią jest zwrócenie uwagi na dobór dodatków. Muszka może być bordowa lub czarna, do tego specjalny pas hiszpański w kolorze ciemnego wina lub czerni, kolorystycznie dobrany do muszki. Należy pamiętać, że do smokingu nie wolno wkładać krawata.

Dosyć ekstrawaganckim posunięciem jest włożenie fularu lub ascotu zamiast krawatu. Fular jest to miękka, jedwabna tkanina wiązana pod szyją, często nosi się go do rozpiętej koszuli, ascot natomiast jest jego pewną odmianą, wiązany bywa podwójnie i spinany specjalną szpilą.

Następnym elementem ubioru pana młodego są buty ślubne, które muszą zapewnić odpowiedni komfort i wygodę przez całą noc. Warto pamiętać, aby obuwie kolorystycznie pasowało do garnituru, należy wcześniej je rozchodzić, żeby nie obcierało w trakcie wesela. Czasem warto zainwestować w lepsze buty, ponieważ dłużej nam posłużą. Szczególny nacisk trzeba położyć na to, aby obuwie nie rzucało się w oczy, tzn. do ciemnego stroju nie zakładać jasnych butów i na odwrót.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17832 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/vks.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/stroj-pana-mlodego/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/vks/public_html/vks.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/vks/public_html/vks.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/functions.php(3730): ob_end_flush() #2 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/vks/public_html/vks.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435