Oryginalne zaproszenia od Państwa Młodych

Kiedy przygotowania do ślubu ruszają pełną parą, suknia ślubna, auto do ślubu już dawno zamówione, około dwa miesiące przed uroczystością należy zacząć szukać odpowiednich zaproszeń. Powinny one dotrzeć około miesiąca przed wyznaczoną datą do zaproszonych gości, którzy w przeciągu kilku dni potwierdzają swoją obecność.

Na ogół wysyła się dwa rodzaje zaproszeń: na ślub oraz na ślub i na wesele. Można zamówić uniwersalne zaproszenia na ślub, gdzie dodatkowo są blankiety z zaproszeniem na przyjęcie weselne.

Producenci oferują wiele rodzajów zaproszeń : z napisem, prośbą potwierdzenia przybycia lub miejscem, gdzie wpisuje się miejsce i datę ceremonii. Koszty rozpoczynają się od 1 złotego za sztukę aż po 6 złotych za ręcznie wykonane kartki.

Zaproszenie powinno zawierać imię i nazwisko gości, a także informację o miejscu, dacie i godzinie ślubu, prośbę o potwierdzenie przybycia oraz nazwiska wraz z numerem telefonu zapraszających. Często stosuje się też dodatkową kartkę z zaproszeniem na wesele. Należy pamiętać także, aby zaproszenia do małżeństw adresować do obojga, osoby samotne w miarę możliwości zapraszać z osobami towarzyszącymi. Nie wolno zapominać o wypisaniu imion dzieci poszczególnych gości. Oprócz standardowych informacji w treści może znajdować się wiersz, sentencja lub refleksja napisana przez narzeczonych. Oczywiście można się zwrócić również bezpośrednio do gościa pisząc kilka ciepłych słów, bliska osoba poczuje się wtedy ważna i z radością dołączy do nas podczas ceremonii.

Dodatkiem do tradycyjnych zaproszeń są ozdobne wizytówki z imieniem i nazwiskiem każdego z gości, podkreśli to elegancję przyjęcia weselnego i nada mu szczególny charakter. Zamawia się je najczęściej wraz z zaproszeniami.

Równie istotną kwestia jak przygotowywanie jest też wręczanie zaproszeń, należy pamiętać , aby najbliższej rodzinie i znajomym doręczyć je osobiście, jeśli nie możemy przyjechać wysyłamy zaproszenia pocztą. Wysyłanie ich faksem czy mailem uchodzi za brak kultury. Do zaprószeń mogą być też dołączone dodatkowe informacje o drodze dojazdu do sali, najbliższym parkingu i hotelu, gdzie się zatrzymają. Jeśli goście na własną rękę organizują sobie pobyt to warto również zamieścić wzmiankę o komunikacji, lokalnej korporacji taksówkowej, noclegów, informacji turystycznej. Dzięki tym zabiegom goście będą mniej zagubieni i sama organizacja ślubu i wesela przebiegnie dużo szybciej.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17753 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/vks.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/zaproszenia-slubne/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/vks/public_html/vks.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/vks/public_html/vks.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/functions.php(3730): ob_end_flush() #2 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/vks/public_html/vks.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435